Гостя фестивалю авторської пісні “Облака 2021” Віталія Левінсон (Німеччина, Дортмунд) – виконавець авторської пісні, журналіст. Легендарна “бабуся” Московського КСП, прекрасний виконавець і знавець пісень 60-70 років. Брала активну участь в становленні руху КСП: перші пісенні зльоти, і триваючі Московські конкурси, і знаменита Перша Всесоюзна конференція в Петушках, на якій був присутній Олександр Галич, прапор цієї конференції зберігається зараз у Віти.

Віта Левінсон – енциклопедичний виконавець пісень класичної авторської пісні. В її виконанні легко поєднуються природна свобода голосу, рішуче «привласнення» пісенного матеріалу з глибоко продуманим-зворушливим ставленням до кожної пісні, і все це разом нерозривно з особистістю співає. “…Я люблю співати. У мене немає улюблених авторів, а є улюблені пісні. Це пісні, в яких є драматургія, в яких можна побачити героя і «прожити» його життя нехай хоч в коротенькій пісні. Ось такі пісні я люблю і дуже хочу, щоб слухачі їх теж полюбили. Це і Анчаров, і Галич, і Візбор і багато інших чудових бардів … »(Віта Левінсон).

Дещо з хронології:

З 1966-1967 рр. була першим головою КСП МГУ, в 1980-1995 – член КСП Барнаула, з 1995 р – член КСП “Вуппер” (Німеччина). Учасниця зльотів і фестивалів АП з 1-го зльоту Московського КСП (1967) в т.ч. Таллінський і Київський Всесоюзні (1988 і 1990), іноді гостьові концерти на Грушинском фестивалі, на фестивалях в Дніпропетровську, Харкові, Іркутську, Кемерово і ін. Сибірських містах. На багатьох з них була дипломантом і лауреатом в конкурсах виконавців АП. У 2012р. стала лауреатом ф-ля “Пісня Булата”, в 2014 р. – лауреатом міжнародного ф-ля “За туманом” в Чехії. У 2016р. Рішенням міського Центру авторської пісні (КСП) і Фонду пам’яті Юрія Візбора Віталія була вручена Пам’ятна медаль “За великий внесок в увічнення пам’яті Юрія Йосиповича Візбора” і пропаганді авторської пісні. У 2017р. нагороджена медаллю Московського КСП “За заслуги”.

Віталія Левінсон зовсім недавно приїжджала в Дніпро і була учасницею фестивалю “Облака 2019”.

На фестивалі “Облака 2021” Віталія проведе дискусійну панель “Автор і виконавець – друзі чи вороги”