Гість фестивалю авторської пісні “Облака 2021” Валерій Сергєєв (Україна, Київ) – автор пісень, композитор, перекладач-синхроніст. Народився і живе в Києві. Закінчив Київський інститут іноземних мов, де і познайомився з Дмитром Кімельфельд, на вірші якого написав понад сотню пісень. Свого часу пісні авторського дуету на музику Валерія Юрійовича Сергєєва, особливо з великого циклу «Спортлото», співали по всіх КСП Радянського Союзу. Пісенька «Лист гусара Галицького до графині Талалаеской, знайдене в архіві графів Талалаївський» (… Графиня, мені наснилися ваші зуби …) стала справжнім хітом, який міг подпеть будь любитель авторської пісні. Пісні циклу «Спортлото» не можна вважати дисидентськими, хлопці не ставили перед собою такої мети. Ці пісеньки сповнені іскрометного гумору, серед якого тільки епізодично зустрічаються сатиричні моменти. Гумористичні пісні апріорі не схильні до складної музики. Але навіть в простих мелодіях композитор Сергєєв точно підкреслює акценти, що роблять пісні виразними.

Крім гумору, в творчості авторського дуету багато ліричних, філософських пісень глибокого змісту. Для них композитор пише більш складну музику, повну драматургії. Тонкі мелодії, оригінальні гармонії Валерія Сергєєва залишаються затребуваним більше, ніж злободенне гумор минулого часу, який менш цікавий нинішньої молоді.

Пісні Валерія Сергєєва люблять і дуже добре знають не тільки в Україні, а й за кордоном. Дивовижний, дотепний виконавець і оповідач, який вміє зацікавити публіку, розташувати всіх присутніх до бесіди, заінтригувати поданням пісні, розповіді, вірші.