ПОЛОЖЕННЯ про проведення Міжнародного фестивалю авторської пісні та поезії "Облака" в 2019 році.

1. Загальні положення.
Міжнародний Фестиваль «Облака» (далі по тексту – Фестиваль) проводиться 26-28 липня 2019 року в місті Дніпро на території Монастирського острова.

2. Цілі і завдання фестивалю:
Фестиваль має на меті: проведення масштабного пісенно-поетичного і музичного свята для любителів авторської пісні (далі – АП), городян і гостей міста, з формуванням у міста Дніпро іміджу визнаного центру культурного життя України, а у фестивалю «Облака» – іміджу престижного і авторитетного фестивалю АП.

Завдання фестивалю:
– створення умов для розвитку і популяризації жанру авторської пісні та музично-поетичної творчості як засобу вільного самовираження, спілкування, духовного зростання і збагачення, для людей будьякого віку, національностей і професій;
– виявлення нових талановитих авторів і виконавців авторської пісні;
– розвиток і зміцнення творчих, дружніх і організаційних зв’язків між творчими об’єднаннями і клубами авторської пісні, бардами і поетами з різних міст і регіонів України та зарубіжжя;
– пошук нових, сучасних форм координації, організації і проведення повномасштабних фестивалів авторської пісні в Україні, ефективних методів залучення до жанру творчої молоді.

3. Організатори
Організаторами Фестивалю є Фонд «Культурна Столиця», «Всеукраїнська асоціація діячів авторської пісні», ТО «БардАртКлуб»

4. Учасники Фестивалю.
У фестивалі можуть взяти участь автори, виконавці, поети та ансамблі в жанрі авторської пісні. Учасники віком до 18 років приїжджають на фестиваль в супроводі дорослих, які несуть відповідальність за їхнє життя, здоров’я та дотримання встановлених фестивальних правил.

5. Проведення Фестивалю.
Основними формами фестивальної програми є: попередні прослуховування, гостьові, тематичні та конкурсні концерти, пісенні вогнища.
Фестиваль в 2019 році буде конкурсним. Для участі в конкурсі учасники заявляють пісні або вірші українською або російською мовами в одній з номінацій. Для цього необхідно подати заявку відповідної форми і пройти конкурсний відбір. При виступах на фестивалі не припустиме використання фонограм, але виступаючий може скористуватися послугами акомпаніатора(ів).

Конкурс проводиться у два тури:
1 тур – попереднє прослуховування, проводиться представниками журі фестивалю. Прослуховування здійснюється окремо по кожній номінації. На прослуховування конкурсантами подаються тексти виконуваних творів в трьох примірниках (із зазначенням авторів слів та музики)
2 тур – проходить у формі концерту, в якому беруть участь конкурсанти, що пройшли перший тур. За результатами другого туру визначаються лауреати та дипломанти конкурсу в кожній номінації. За результатами проведення конкурсного концерту журі Фестивалю визначає 3-х лауреатів фестивалю незалежно від номінації. Лауреати нагороджуються дипломами фестивалю, цінними та пам’ятними призами.

Конкурс проводиться в наступних номінаціях:
– автор-виконавець (автор віршів і музики);
– автор музики (автор музичного та композиційного рішення пісні);
– виконавець;
– колектив (дует, тріо, ансамбль);
– поезія або мала проза;

За рішенням журі присуджується «Гран-Прі Фестивалю» – Премія ім. А. Галича.

До виконання на концертних майданчиках фестивалю і в майстернях не допускаються пісні та поетичні твори, які мають явний образливий характер, містять заяви або елементи провокаційного характеру, що розпалюють міжнаціональну та/або міжмовну ворожнечу. Оргкомітет, спонсори або окремі організації (за погодженням з оргкомітетом) можуть присуджувати додаткові спеціальні призи учасникам фестивалю, які особливо відзначилися і запам’яталися.
На фестивалі можуть бути організовані додаткові заходи, за заявкою ініціативних груп або окремих ініціаторів, за умови погодження цих заходів з оргкомітетом, наявності умов і часу для їх реалізації.

Серед почесних гостей і членів журі Фестивалю очікуються відомі й авторитетні майстри в жанрі
авторської пісні та у театральному середовищі, зокрема: Юлій Кім, Вадим Єгоров, Ілля Винник, Григорій Данській, Ігор Білий, Микола Якимов, Руслана Писанка, Олег Філімонов, Валерій Чигляєв, Євген Чепурняк ( «Театр КВН ДГУ») і безліч інших (список буде уточнюватися і доповнюватися).

Програмою Фестивалю передбачено проведення наступних основних концертних програм:
1) Концерти почесних гостей фестивалю і журі.
2) «Луф-парад» (концерт пісень В. Луферова).
3) Концерт акторської пісні.
4) Концерти гостей фестивалю.
4) Конкурсний концерт.
5) Гумористичний театралізований концерт.
6) Гала-концерт.

6. Умови проживання
Проживання учасників фестивалю передбачається в умовах охоронюваного наметового табору, з контрольованим допуском на територію. На території табору є освітлення, централізоване електро- і водопостачання, душові кабіни, біотуалети, є можливість для самостійного приготування їжі на спеціально обладнаних майданчиках, для власників авто є платна автостоянка.

Для участі у фестивалі можна попередньо зареєструватися on-line (на сайті фестивалю https://dneproblaka.com.ua) з 20 квітня. Організаційний збір в розмірі 120 грн. з учасника. Оплата проїзду, харчування та проживання учасників фестивалю проводяться за рахунок власних коштів учасників або організацій, що відряджають їх, спонсорів. Оргкомітет фестивалю має право відмовити у перебуванні на фестивальній території і концертних заходах особам, чий стан або поведінка не відповідають встановленим на фестивалі нормам і вимогам.

7. Права на відео- і аудіозаписи Фестивалю.
З питань взаємодії із зацікавленими громадськими організаціями, партнерами, спонсорами та ЗМІ в питаннях рекламно-інформаційної підтримки фестивалю звертатися до оргкомітету фестивалю. У разі незгоди з цим положенням учасник Фестивалю може звернутися в оргкомітет Фестивалю для узгодження обмежень і умов використання матеріалів Фестивалю.
Більш детальна інформація про фестиваль, оргкомітет, гостей, членів журі та умови проживання на сайті https://dneproblaka.com.ua