Гість фестивалю авторської пісні “Облака 2021” Олександра Скорук (Україна, Київ) – автор пісень, виконавець, поет.

Олександра Скорук народилася у Львові, в сім’ї музикантів. Почала займатися музикою з 5 років. Ще навчаючись у музичній школі, часто давала сольні концерти. Була переможцем різних конкурсів для юних піаністів, зіграла на фортепіано два концерти з оркестром Львівської філармонії.

Пісні почала писати з народження, а вийшла з ними на публіку в 13 років – коли був створений цикл на вірші Лесі Українки. У 15 років самостійно освоїла гітару і потрапила в авторську середу, яка і визначила напрямок розвитку творчості. Сергій Якович Нікітін на одному з фестивалів дав дуже високу оцінку творчості і виконавської майстерності Олександри.

Ще одна творча і професійна стезя – вивчення іноземних мов. Навчалася в польській школі і паралельно з музикою Олександра інтенсивно вивчала англійську мову і як наслідок, англійська і американська віршованій-пісенна культура стали частиною творчості – іноді народжуються переклади англомовних пісень.

Пісні Олександри Скорук – це не просто вірші, покладені на музику і не просто тексти, як коментарі до мелодії. Можна сміливо сказати, що творчість Олександри Скорук – це нове в авторській пісні, це дуже точне, міцне і органічне злиття музики і тексту, це найвищий рівень майстерності володіння гітарою та фортепіано, під які виконує свої пісні Олександра.

Вперше Олександра виступила в Дніпрі в листопаді 2016., в рамках фестивалю авторської пісні «Облака». Це був сюрприз і потрясіння для глядачів, оскільки всіх вразив рівень майстерності, легкість, глибина і гармонійність творчості Олександри Скорук.