Скоріш за все, вам відомо, що Галич – це псевдонім. Від народження Олесандр Аркадійович носив прізвище Гінзбург – відома й поважна сім’я у місті Катеринослав (так тоді називали Дніпро). Дід Сашка був відомим на все місто педіатром, який часто безкоштовно лікував дітей, за що отримав велику славу, та не накопив статків.

В Катеринославі малий Галич прожив лише 2 рочки, і в його пам’яті першим містом, що закарбувалося, став Севастополь, куди переїхала вся його сім’я. Зовсім скоро вони переїхали до Москви. То ж Олександр з п’яти своїх років став пізнавати багатий культурний пласт столиці.

І слід сказати, що йому щастило на цікавенні зустрічі. Наприклад, літературним гуртком, куди ходив малий Саша Гінзбург, керував відомий поет і драматург, представник «Срібної епохи», Едуард Багрицький. То ж не дивно, що поступив Олександр саме в Літературний інститут.

Молодий Олександр Галич

Олександр Галич в молодости

Він досить швидко почав набувати популярності написаним. Та не менш швидко проступила його відмінність від радянських шаблонів. І це відобразилось на його роботі. Галича вже тоді намагалися відсторонити від багатьох процесів. Навіть не брали на виступи фронтового театру.

Можливо, саме це стало причиною того, що Олександр Аркадійович взяв собі псевдо під час війни, – по буквам свого імені:

  • Г – “Г”алич;
  • Ал – “Ал”ександр;
  • ич – Аркадьев”ич”.

Саме так з’явився на світ відомий поет, бард і драматург Олександр Галич.